Неділя, 25.08.2019, 19:48

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
Бериславська районна центральна бібліотека
Меню сайту

Категорії розділу
Заходи [331]
Нові надходження [0]
Конкурси [33]
Проекти [5]
Семінари [8]
Акції [27]
Різне [54]

Керуючі органи

Корисне
 • Перелік відкритих електронних ресурсів України

 • Портал державних послуг

 • Кабінет електронних сервісів


 • Знаменні дати
  Календар свят України. Граматика української мови

  СМС бескоштовно

  Наше опитування
  Оцените мой сайт
  Всего ответов: 161

  Наші гості

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  ЛЬВОВЕ


  Український мандрівник і етнограф О. Афанасьєв-Чужбинський писав про Львове: «Місцевість прекрасна, особливо мальовничий вид із Дніпра, тому що правий гірський берег складається із суцільних рядів скель, покритих чагарниками і лісом». Тут знайдені палеонтологічні знахідки безрогих носорогів, жирафів, левів, гіпаріонів, шаблезубих тигрів та інших великих хижаків. Імовірно, що кістяк лева послужив назві села. Переселенці з Вітебської та Могилівської губерній були переважно євреї. У 1841 році недалеко від села Красний Бургун вони заснували свою колонію. Її мешканці натрапили на скелет стародавнього лева. Відтоді село почали називати Львове. Проте існує ще одна думка: серед євреїв було багато імен типу Лев, Лейба, Льова. Траплялися прізвища Леванберг, Льовочкін, і тому свою назву село могло отримати від антропонімів. Але найбільш вирогідна версія: поселення отримало назву від імені ад’ютанта Потьомкіна генерал-майора Льва Миколайовича Енгельгардта, якому були подаровані ці землі.
  Неподалік села відкрито пізньоскіфське городище І ст.до н.е.-ІІІ ст.н.е. Тут знайдено багатокамерні кам’яні будівлі, античну кераміку, посуд зарубінецької культури, які тісно пов’язані з культурою гепідів та Бургундії. На території села було відкопано антропоморфні стели, могили кіммерійців, а також людяності ямної, катакомбної, сабатинівської археологічних культур. Львівська земля до сих пір зберігає таємниці історичних часів. На жаль, городище, яке має національну цінність, частково знищене кар’єром.
  Далі за Львовим знаходилося село Красний Бургун, засноване в 1816 році переселенцями із Полтавської області. У 1856 році його було приєднано до Львового. Село розкинулося на красивій горі й широкій долині річки Бургунки. Назву дістало від слов’янського слова «красний» - «красивий», і тому не перекладається як червоний. Наприклад,Красна площа, красна дівчина, красна весна і т.п.
  За легендою, першим поселенцем був кошовий отаман Бургун. З історичної географії відомо, що спочатку була річка, а потім, напевно, виникло прізвище та назва села. Історик Д.Яворницький писав, що неподалік Красного Бургуна здіймається велика, всіяна камінням, могила Висока. Біля неї найбільша глибина Дніпра по всій його довжині. За кріпосного права селом володіли поміщики Ульянов Іван, Карабан Захарій, Король Карпо, Ретенко Іван. А в кінці XIX ст. воно дісталось поміщиці Ульяновій.
  Залишені топоніми свідчать про заселення цих місць різними народностями протягом багатьох років.
  Львове. Село дістало назву від антропоніма Лев.
  Красний Бургун. Слов’янське слово «красний» (красивий) вказує на мальовничу місцевість. А слово «бургун» походить від тюрського «бурав, свердло». В українській мові є слова «бурлити, буркотіти, дзюрчати», що вказують на джерело, вихід із джерела. Словенське слово burkati означає «бити струменем». Існує кілька версій, які вказують на перебування тут германського племені бургундів - будівників фортець. Буквально на одній території існують Миколаївське, Бургунське та Львівське городища. їх ще називають пізньоскіфськими, хоча залишки артефактів свідчать про їх германське походження.
  Річка Кокань, острів Коканський. Турецьке kokan - «вбивати, стрімкий». Тюрське kakani - «швидкий струмок». Санскритське kakoni- «хвороба шкіри». Можливо, місцеві люди в долині цієї річки лікувалися цілющими водами, болотом, травами, тому що «кан» означає «радість», «веселість», «вода». Мовознавець О.М.Трубачов твердить, що суфікс -к- в іранській та скіфській мовах має приналежність до слова «вода».
  Д.Яворницький називає Красний Бургун ще Карагун. У цій назві вбачається тюрське «Кара» - чорний та скіфське gun- віл.
  У селі Львове розкопано скіфські кургани, поховання сарматів, половців. На території сільської ради виявлено 6 курганів, висотою від 1 до 6 метрів.

  Дідик О.Б., історик