Неділя, 25.08.2019, 19:47

Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
Бериславська районна центральна бібліотека
Меню сайту

Категорії розділу
Заходи [331]
Нові надходження [0]
Конкурси [33]
Проекти [5]
Семінари [8]
Акції [27]
Різне [54]

Керуючі органи

Корисне
 • Перелік відкритих електронних ресурсів України

 • Портал державних послуг

 • Кабінет електронних сервісів


 • Знаменні дати
  Календар свят України. Граматика української мови

  СМС бескоштовно

  Наше опитування
  Оцените мой сайт
  Всего ответов: 161

  Наші гості

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

   

   

  На правому березі сивочолого Дніпра - Славути та рукотворного Каховського водосховища розта­шоване село ЗМІЇВКА(см.топоніми).
  Географічно зручна територія для розвитку сільського зеленого туризму.
  Територія сучасної Зміївки була заселена в минулі часи. На околицях села вченими знайдені і частково дослідженні: поховання пізнього неоліту ( IV тисячоліття до н.е.), три поселення і могильник епохи міді і бронзи (ІІІ-ІІ тисячоліття до н.е.), скіфсько-сарматське городище і поселення (ІУ-ІІІ ст. до н.е. I - ІІІ ст н.е.), поселення перших століть н. е і могильник кочівників V - VІ століття.
  У період Київської Русі на території Зміївки існувало слов'янське поселення (ІХ-ХІ ст.), на якому досліджено житло.
  За козацької доби територія сучасної Зміївки відносилась до території малозаселеного краю, яке мало назву "Дике поле". Є домисли, що на території Зміївки був маленький турецький форпост фортеці Кизи - Кермен, який був перешкодою для козацьких чайок, що пливли вниз по Дніпру.
  Зміївка - незвичайне село. Його ще називають маленькою Європою на півдні України, бо в ньому проживають українці, шведи, німці, росіяни, поляки, молдавани та інші народності.
  Ось коротенькі оповідки їх появи на теренах Зміївки:
  -     1782   року   з   о. Даго   сюди прибувають шведи та засновують Гамальсвенскбю (Старошведське, Вербівка).
  -     1804   року   з   Вюнтерберга прибувають   німці   і   засновують (Шлангендорф, Зміївка), (Мюльха-узендорф, Михайлівка) і Кльостендорф (Костирка).
  - 1951 року згідно договору від 15.02.1951 року між СРСР і ПНР про обмін територіями в Зміївку прибуває західноукраїнське населення з с. Береги Долішні,  с. Лодина, с.Нанова (сьогодні Польща).
  У першій половині XX ст. поселення Зміївки, Михайліки, Вербівки і Костирки об'єдналися в одне велике село -Зміївку.
  Кожна народність з різних причин потрапила в Зміївку. але єдиним було бажання - зберегти свою культуру, духовну спадщину, яка передавалась з покоління в покоління. Надзвичайним у нинішньому культурно-духовному житті села Зміївка, винятковому серед інших сіл України, є те, що в цьому поселенні провадять свою душ - пастирську працю три Церкви: Німецько-Лютеранська,  Українська
  Православна Церква Київського Патріархату і Українська Греко-Католицька Церква, які були засновані поселенцями.
  Зміївка багата на історичні пам'ятки. Про сиву давнину нагадують дві церкви: Шведсько-Лютеранська XVIII ст, Німецько-Лютеранська XVIII ст, будинки та льохи, побудовані шведськими та німецькими колоністами кінця XVIII ст, будується Українська Греко-Католицька Церква у стилі українського бароко.
  Посеред села височить Ювілейний хресний знак, присвячений 2000-річчю Різдва Христового.
  На території церкви Різдва Пресвятої Богородиці знаходиться Пам'ятний знак з нагоди відзначення 50-річчя примусового переселення західно - українського населення з сіл Лодина, Береги Долішні, Нанова (нині Польща) в с.Зміївка.
  На території шведської кірхи (УПЦ КП) знаходиться Пам'ятний знак репресованим шведам і німцям, які переслідувалися радянською владою 1937-1938рр., а також Пам'ятний знак з нагоди річниці заснування та заселення с.Зміївка шведськими колоністами з о.Даго.
  У Зміївці традиційно проводяться фестивалі народної музики, пісні і танцю "Бойківська ватра", у Різдвяні свята - різдвяні дійства та "Вертепи".
  Зміївка багата і своєю традиційною кухнею, особливістю приготування щоденних і святкових страв: "підбиваний борщ", "мачанка", "пироги", "капустяники", "треники", тощо.

  Зміївчани є добрими господарями на своїй землі, які вирощують картоплю, помідори, баштанові культури, займаються садівництвом та виноградарством, розводять качок, гусей, свиней, корів і дрібну худобу.
  У Зміївці є туристичний ресурс, надбання історико-культурного середовища, що дає змогу забезпечити організацію розвитку сільського зеленого туризму.
  В селі Зміївка розміщене стаціонарне відділення для постійного перебування одиноких громадян похилого віку.
  А в 2008 рік став визначною подією в житті села Зміїївки. 2 жовтня в рамках державного візиту у Зміївці побував король Швеції Карл ХVI Густав з королевою Сільвією. Приїзд шведського монарха і його дружини до Зміївки вилився в велико- людне свято, учасниками якого були не тільки жителі с. Зміївка,  але і губернатор Херсонщини, столичні гості, керівники усіх районів області, жителі райцентра та інших сіл Бериславщині. 
  В селі Зміївка дружно проживають під одним небом представники п’ятнадцяти національностей.

                                     « І сотворив Бог небо голубе,
                                       Родію землю і зелені трави,
                                      Людей хороших тут він оселив
                                      Й нарік усе це українським краєм»

   Саме такими рядками хочеться розпочати сторінки історії бібліотеки села Зміївки.
  В 1885 році на місці згорівшої « потьомківської» церкви, на гроші самих колоністів була побудована шведська « Чурка». В 30 – ті роки « нові хозяйва» перетворили її в клуб. Старожителі згадують, що були в клубі і деякі книжки. Але в страшні роки голоду людям було не до клубу. Виживали всі як могли. В ці роки йшли страшні репресії. В 1943 році багато жителів села фашисти гнали в Германію в концтабори. Тільки в 1946 році шведи, росіяни, українці повернулися на рідні землі.
  Йшла післявоєнна відбудова села. Діти пішли до школи, осередок культури знаходився в шведській « Чурці». На території Зміївської сільської Ради люди об’єдналися в колгосп ім.. Молотова. В 1951 році до шведів і німців прибули переселенці з Західної України.
  З болем в серці згадують наші односельці ці часи. Але час минає, журба за рідним краєм залишається, а життя продовжується.
  Правління колгоспу надає людям напіврозвалене житло. Але від цього ніхто не впадав у відчай, кожен старався до зими мати дах над головою. Місцева інфраструктура в селі розвинута досить слабо. І все ж таки функціонував дитячий будинок, школа, сільський клуб і бібліотека, яка знаходилася на той час в приміщені сільської ради.
  В 1957 році колгосп ім.. Молотова переформували в радгосп « Пам’ять Леніна», який був створений на базі трьох колгоспів Берислава. На той час в бібліотеці, як засвідчує акт передачі був слідкуючий книжковий фонд і обладнання:
  1) книг -  1500 екз. на суму 6150 р. 75 к.
  2) Брошур -  441 екз. на суму 6150р.50к.
  3) Альбомів на допомогу вивчаючим історію КПРС -   2 шт. на суму 60 р.
  4) Книжкові шкафи -  2 шт.
  5) Столи  - 2 шт
  6) Скатертина 1шт. – 3 м.
  7) Чорнильниця – 1 шт.
  Таке майно приймала в травні 1957 року Гулевич Лідія Іванівна, яка подальші 35 років була завідуючою Зміївською сільською бібліотекою. Не буде зайвим згадати, що саме в цьому 1957 році тимчасово працювала в бібліотеці Людмила Микитівна  Полегенко ( тоді ще – Поконай).  Згодом село Зміївка відділяється від радгоспу « Пам’ять Леніна» і організовується на території сільської ради радгосп « Комуніст».
  Коли в 1975 році був побудований новий будинок культури, бібліотека зайняла ІІ поверх БК. З 1989 року спочатку бібліотекарем , а  згодом з 1991 року завідувачем стала Лозинська Алла Степанівна.
  Маючи такого вчителя, наставника, як Лідія Іванівна Гулевич бібліотека й надалі залишається куточком відпочинку і дозвілля багатонаціонального села.
  В останні роки спостерігається підвищений інтерес українців до своєї історії, культури. Наше село Зміївку можна назвати осередком європейської культури. Адже в ньому проживають і українці, і росіяни, і шведи, і німці, які бережно зберігають, відроджують і передають молодому поколінню обряди, звичаї, традиції свого етносу.
  Українська вишиванка є одним з улюблених і поширених в селі видом народної творчості. Саме це надихнуло мене створить при сільській бібліотеці гурток любителів вишивання « Берегиня»,  керівником якого є  Валентина Гнатівна Дмитрієва, вишиванки якої неодноразово були представлені на районних та обласних виставках ( Інформація про організацію гуртка в газеті « Маяк» за 24 червня 2006р.)


  Наше село багатонаціональне, тож бібліотека, як осередок  культурного життя села,  по можливості і при наявності літератури  нікого не залишити поза увагою. Оформлюються  краєзнавчі, накопичувальні папки – теки: « Міст дружби: Україна – Швеція», « Для мене в світи ти одна , моя чарівна Україно», « Державна символіка: походження, традиції, доля» тощо. Організовано куточки шведської , німецької, української культур, їх звичаї і побут. Дуже цікаво  проводяться травневі свята: День Перемоги

   та День Матері.

   

  Кожного, хто завітає в Зміївку, приваблюють Дніпровські затоки - царство води, сонця та зелені - справжній рай для рибалок та відпочиваючих.

   

  Інтернет у Зміївській сільській бібліотеці

   

   

   


  Вулиця ім. Шевченка

   

  >Рідне село Зміївка

  Вхід на сайт

  Пошук

  Обери мову сайту

  Календар
  «  Серпень 2019  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031

  Годинник

  Калькулятор

  Різне
 • Поиск в Yandex

 • Поиск в Google

 • Поиск в Yahoo

 • Поиск в Rambler

 • Проверка файла на вирусы


 • Читаємо разом
 • Безкоштовні підручники

 • 20 книг, які батьки повинні прочитати дітям

 • 20 книг, що змінюють життя

 • 100 книг, які варто прочитати

 • 100 книг, які варто прочитати


 • Розваги
 • 15 унікальних сайтів

 • 10 сайтів для пошуку музики

 • 20 сайтів для відпочинку

 • 100 кращих пісень України

 • Український патриотично – музичний портал

 • Українські мультики онлайн


 • Друзі сайту
 • Create a Free Website
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store


 • Copyright MyCorp © 2019Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz